Polecane
  Najnowsze
 • Masaż: relaks dla ciała i duszy - Metro - dziennik
  Masaż to jedna z najstarszych terapii na świecie. Znany był już w starożytnej Grecji i Rzymie. Rozmaite formy masażu stosowane również byty w Chinach i Egipcie. Ojcem współczesnego masażu był Pehr Henrik Ling. Ten szwedzki gimnastyk opracował podstawowe zasady tzw. masażu szwedzkiego, na którym opierają się stosowane dzisiaj techniki. O tych właśnie technikach terapeutycznych z doktorem Andrzejem Kaczorowskim, przewodniczącym Dolnośląskiej Izby Uzdrowicielskiej, rozmawia Jarosław Filipek.
 • Hipnoza to dobra broń w walce z alergią - Znane i Nieznane
  Dr Andrzej Kaczorowski: Alergia, uczulenia i poważniejszy ich skutek - astma - to wskazówki, ze nasz organizm nie do końca potrafi pozytywnie reagować na świat zewnętrzny. Alergie pobudzane są i pogłębiane przez alergeny, czyli czynniki wywołujące uczulenie, uaktywniające w naszym ciele przeciwciała. One zaś z kolei - w postaci broni - prowokują kaszel, katar, łzawienie i wysypki. Alergenami są przede wszystkim pyłki, kurz, składniki jedzenia czy nawet zapachy.
 • Odchudzanie na wiosnę -
   Wiosna to okres, w którym większość ludzi zwraca uwagę na swój wygląd. W tym okresie zrzucamy z siebie grube nakrycia ciała: kożuchy, płaszcze i przy tym przyglądamy się dokładniej i krytyczniej swojej sylwetce, która dotychczas była zakryta. Wówczas powstaje problem z nadwagą, która dotychczas była zakryta. Wówczas powstaje porvlem z nadwagą, której dotychczas nie zauważaliśmy. Duża ilość ludzi decyduje się na odchudzanie. O wypowiedź na tn temat poprosiliśmy specjalistów zajmujących się terapią redukcji wagi: dr Zofią Górnicką - Kaczorowską, lekarza medycyny - homeopatę i dr Andrzeja Kaczorowskiego, psychologa - hipnologa.
 • Odmienne stany świadomości                      Crystal nr 5 (35) wrzesień i październik 2009r. - Crystal - miesięcznik
  Odmienne stany świadomości, to wyjście z  murów naszego fizycznego bytu z własnej skóry i ciała na wolność i na wolność myślenia i  poznawania naszego własnego Ja. Tych stanów jest mnóstwo. Nie wszystkie przynoszą nam korzyść. Te wywołane środkami halucynogennymi czy psychicznym zniewoleniem potrafią sprowadzić ciężkie zaburzenia psychiczne.