Wszystkie artykuły
 • Hipnoza w leczeniu depresji
   Każdy człowiek doświadcza w swoim życiu uczucia smutku i przygnębienia. Często określa to uczucie słowem "depresja". Dla psychologa czy psychiatry słowo to ma jednak całkiem inne znaczenie - opisuje taki stan smutku, który jest chorobą. Depresja jest stanem przedłużającego się napięcia nerwowego, braku celu życia, perspektyw przyszłości, załamania psychicznego, problemów życiowych, rodzinnych, partnerskich itp. O wypowiedź na temat depresji poprosiliśmy specjalistę z dziedziny hipnologii i medycyny naturalnej, psychoterapeutę dr. Andrzeja Kaczorowskiego.
 • Homeopatia a hipnoza - leczenie: podobne podobnym

   Crystal (lipiec/sierpień 2008)

  Homeopatia to forma terapii lekarstwami, które regulują, stymulują i normalizują obronne siły organizmu.

  Podstawową zasadą homeopatii jest to , że podobne leczy się podobnym. Jak odnosi się leczenie homeopatyczne do wspomagania leczenia w połączeniu z innymi terapiami między innymi z hipnoterapią? O wypowiedź poprosiliśmy dr Zofię Górnicką – Kaczorowską – lekarza med. specjalistę w homeopatii i irydologii.

 • Wiara w życiu i terapii

  Jeżeli miłość do siebie i do innych nie następuje – w sercu jest pustka, a w duszy ciemność, co równa się nicości. Występuje brak wiary w siebie i innych oraz niemożność realizowania swojego życia. Czy wiara pomaga w życiu i terapii? O wypowiedź poprosiliśmy naszego specjalistę od psychologii i teologii psychologa dr Andrzeja Kaczorowskiego

 • Leczenie homeopatyczne

  i wieloskładnikowe. Następna postać to krople na nalewce alkoholowej. Leki złożone może stosować lekarz, który nie jest ściśle kształcony homeopatycznie ponieważ łączenie leków w preparacie jest dostosowane do jednostki chorobowej

 • Homeopatia w zaburzeniach emocjonalnych w wieku dojrzewania

   W obecnych czasach zaburzenia emocjonalne występujące u dzieci i młodzieży dotyczą także ich rodziny oraz otoczenia. W całym świecie nadmiar wrażeń dostarczanych poprzez wszystkie zmysły jest niewspółmierny do możliwości ogarnięcia przez układ nerwowy człowieka, szczególnie dojrzewającego fizycznie, psychicznie i duchowo. Przeciążenia występują głownie w momentach stresowych tj. przystąpienie do pierwszej klasy, wstąpienie do gimnazjum, liceum, przed egzaminem maturalnym ,wstąpieniem na wyższą uczelnie , pierwszą pracą itp.

 • Terapie z regresją czyli poszukiwanie przeszłości

   Coraz częściej słyszymy, że terapiom poddają się ludzi młodzi, o niskim poczuciu wartości i pewności siebie, często zagubieni, nie radzący sobie z życiowymi problemami, chcący uzyskać sukces życiowy w biznesie, w życiu zawodowym i osobistym. A jak wygląda sytuacja z ludźmi starszymi? Czy również poprzez terapie hipnozą poszukują podobnych celów życiowych? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do znanego psychologa – hipnoterapeuty dr Andrzeja Kaczorowskiego.

 • Homeopatia a irydologia

   Crystal (styczeń/luty 2009)

  W medycynie komplementarnej bardzo istotne łączenie różnych naturalnych metod diagnostycznych i leczniczych. Stosując terapię indywidualną,uwzględniamy specyficzny sposób reakcji chorego organizmu , który zakłada ,że każdy człowiek jest inny. Bo każdy człowiek   odznacza się odmienną, niepowtarzalną psychiką, odmiennymi, reakcjami fizycznymi,innymi sposobami myślenia oraz odczuwania zjawisk powstających w jego otoczeniu. Już wiele razy pisaliśmy na temat medycyny komplementarnej w naszym czasopiśmie „Crystal”.

  O wypowiedź na temat łączenia różnych metod diagnostycznych i leczniczych poprosiliśmy

  dr Zofię Górnicką – Kaczorowską lekarza med. ogólnej, specjalistę homeopatii i irydologii.  

 • ZJAWISKO UFO w terapii!

  Coraz częściej otrzymujemy zapytania na temat zjawiska UFO, czy są to wyobrażenia, przypadłości psychiczne, iluzja czy fakt. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do dr Andrzeja Kaczorowskiego psychologa – terapeuty, przesłuchującego hipnozą „świadków UFO” oraz wykonującego seanse terapeutyczne z osobami po szokujących przeżyciach i doznaniach traumatycznych również z innej rzeczywistości.

 • Karma prawo przyczyny i skutku

  „Miłość nie jest wcale ogniem,
  Jak zwykło się mawiać…
  Miłość to powietrze…
  Bez niej człowiek się dusi,
  A z nią oddycha lekko.
  … to wszystko”.

  (Wasilij Rozanow)

     

   Czy można zmienić swoją karmę? Coraz częściej zadajemy sobie to pytanie i poszukujemy odpowiedzi w seansach reinkarnacyjnych czyli powrotach do poprzednich wcieleń. Słowo "Reinkarnacja" dla każdej filozofii ma inne znaczenie. Dla jednych jest to teoria, dla innych system przekonań i sposób na życie. Koncepcja Karmy i Reinkarnacji znakomicie wyjaśnia losy i cele życiowe osób poddających się seansom hipnotycznym. Z pytaniem dotyczącym karmy i reinkarnacji zwróciliśmy się do znanego psychologa i hipnoterapeuty dr Andrzeja Kaczorowskiego.

 • Terapia zaburzeń odżywiania i nadwagi

  Według nowoczesnych badań medycznych, otyłość i nadwagę można już precyzyjnie określić. W przypadku nadwagi to "upośledzenie zdrowia polegające na umiarkowanie podwyższonej masie ciała w stosunku do wzrostu". Otyłość zaś uważana jest za "chorobę przewlekłą z istotnym wzrostem masy ciała, dziedziczącą się w sposób wielogenowy, ujawniającą się pod wpływem nadmiernie wysokoenergetycznego odżywiania i braku ruchu". Problem z nadwagą ma co trzeci Polak. A więc, jak widać, otyłość sama w sobie uważana jest za poważną chorobę.


 • Terapia w nauce, koncentracji i pamięci
  dr kaczorowskiKażdy z nas przez całe życie uczy się a każda nowa informacja, nowe doznanie i zjawisko zapisując się w naszej pamięci tworzy indywidualny zasób wiedzy i doświadczenia. Proces nauki jest bardzo ważny także dla zdrowia organizmu, zatem wszelkie jego zakłócenia powodują blokady poznawcze, opóźnienia w rozwoju, a nawet choroby psychosomatyczne.
 • Odmienne stany świadomości                      Crystal nr 5 (35) wrzesień i październik 2009r.
  Odmienne stany świadomości, to wyjście z  murów naszego fizycznego bytu z własnej skóry i ciała na wolność i na wolność myślenia i  poznawania naszego własnego Ja. Tych stanów jest mnóstwo. Nie wszystkie przynoszą nam korzyść. Te wywołane środkami halucynogennymi czy psychicznym zniewoleniem potrafią sprowadzić ciężkie zaburzenia psychiczne.