Forma - magazyn dla mężczyzn

Energie na alergie

Leki na alergię osłabiają koncentrację i wywołują senność. Nie możesz ani pracować ani wypoczywać. Są na to sposoby - twierdzą specjaliści medycyny alternatywnej.
 

Fragmenty z artykułu p.t. „Energie na alergie” Czasopismo „FORMA” Nr.5(26) Maj 2003 Zdrowy Magazyn dla Mężczyzn str.98

 
(...)Opinie alergologów o skuteczności niekonwencjonalnych metod leczenia są mocno podzielone. Niektórzy totalnie potępiają je i odrzucają, inni wyrażają umiarkowany sceptycyzm. Pewna grupa natomiast stosuje metody alternatywne jako uzupełnienie klasycznej terapii. Uważają oni, że medycyna jest jedna i jeśli coś pomaga pacjentom, nie powodując efektów ubocznych, należy terapię stosować.(...)

Hipnotyczny sen
Alergenami są często substancje, które towarzyszyły jakiemuś negatywnemu przeżyciu. Nasza psychika ma umiejętność stymulowania procesów leczenia na poziomie biochemicznym - mówi terapeuta Andrzej Kaczorowski. Hipnotyzer dzięki odpowiednim sugestiom pobudza miejsca przekaźnikowe znajdujące się w okolicach płatów czołowych mózgu. Komunikacja następuje w łańcuchu zależności podwzgórze - przysadka - nadnercza i w ich produkcji hormonalnej. - Docieram do podświadomości, do zakodowanych myśli, obrazów i uczę mózg nowych reakcji, żeby nie reagował już na alergeny-mówi Kaczorowski i dodaje, że hipnoza przynosi szczególnie dobre efekty, gdy alergia ma podłoże psychiczne, czyli kiedy już sama świadomość, że zaraz zetkniemy się z sierścią, pyłkami lub uczulającym pokarmem wywołuje reakcję alergiczną.(...)
(...)Siadam w fotelu. Trochę się denerwuję. - Pierwszy seans jest najtrudniejszy - uspokaja mnie hipnoterapeuta Andrzej Kaczorowski. Wprowadza mój umysł w kontrolowany sen, mózg zaraz będzie w stanie alfa, a następnie teta. Mimo nastrojowej muzyki i spokojnego głosu pana Andrzeja, początkowo nie mogę wyobrazić sobie plaży, morza i słońca. Stopniowo jednak odprężam się coraz głębiej i głębiej... I tu urwał mi się film. Pamiętam, że pogłębiałem obrazy z dzieciństwa i młodości i że docieraliśmy do przyczyn alergii. Najciekawszy był moment przed wybudzeniem. Byłem już częściowo świadomy, ale jednocześnie czułem, że nie wyszedłem z odmiennego stanu umysłu. Obudziłem się. Spojrzałem na zegarek, minęły trzy godziny, a wydawało mi się jakby minęły zaledwie trzy kwadranse. Samopoczucie było rewelacyjne, energia mnie rozpierała. Okazało się, że w młodości na kwitnącej łące doszło do ostrej kłótni między mną a bliskimi osobami. Stres przyczynił się do chwilowego obniżenia odporności, a alergeny wniknęły w głąb ciała. Czekają mnie jeszcze dwa lub trzy zabiegi, żeby uporządkować moją podświadomość.(...)

(...)Badanie przed kuracją home-opatyczną okazuje się bardzo drobiazgowe. Zofia Górnicka, lekarz medycyny ogólnej, ho-meopata i irydolog, ze spokojem i wnikliwością Sherlocka Holmesa wypytuje mnie o zdrowotne szczegóły z mojego życia, a także, kiedy pojawiła się alergia. Nie przypuszczałem, że istotne będzie nawet to, jakie preferuję smaki, co lubię jeść i pić. Remanent moich chorób i upodobań trwał ponad dwie godziny i został spisany na kilku kartkach. - Na podstawie tego wywiadu muszę dobrać odpowiedni lek homeopatyczny. - mówi doktor Górnicka. - Na tym właśnie polega homeopatia klasyczna, każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, bo każdy ma inne podłoże alergii. Chodzi o to, żeby zadziałać lekiem precyzyjnie(...) Diagnoza: na początek mam brać preparaty regulujące trawienie i wzmacniające organizm, zanim doktor obierze lek na alergię. Okazuje się, że przewlekłą alergię muszę leczyć długotrwale. Nie ma cudownych środków dających natychmiastowe i trwałe wyleczenie. Muszę uzbroić się w cierpliwość i na efekty leczenia poczekać kilka miesięcy. Doktor zapewnia mnie, że naprawdę warto, choć w pierwszych tygodniach leczenia może dojść do nasilenia objawów. - To będzie znak, że organizm walczy z alergią i zostały uruchomione mechanizmy ochronne. Zaletą homeopatii jest brak toksyczności i całkowite bezpieczeństwo kuracji nawet podczas leczenia klasycznego. Jeśli specyfik został źle dobrany, na pewno nie zaszkodzi. Po prostu nie zadziała. Dobre rezultaty można osiągnąć przy leczeniu złożonych alergii, stosując wytworzony w laboratorium lek z krwi, śliny lub wydzieliny z nosa alergika. Otrzymujesz wtedy lek niepowtarzalny, przeznaczony wyłącznie dla ciebie.(...)

(...)Po rozpoczęciu terapii należy bacznie przyglądać się efektom leczenia i jeśli nie ma poprawy, niezbędna będzie korekta specyfików lub metody. Ale leczyć się trzeba, ponieważ alergia może przekształcić się w ostre odmiany astmy.