Wszystkie artykuły
 • Zdrowie i miłość (1)
  Miłość wszystko wybaczy, miłość wszystko pokona – tak mówią piosenki. Życie jednak pokazuje, że nie tylko coraz trudniej nam kochać, ale i utrzymać trwałe więzi. Spróbujmy wsłuchać się we własne serce: czego im brak i czego sami nie umiemy dać innym. Z miłością wiążą się też problemy związane z zaburzeniami i zahamowaniami seksualnymi i dotyczą one dorosłych ludzi w każdym wieku. Niezwykle ważną sprawą z punktu widzenia terapeutycznego jest strata miłości. Opuszczenie, sprawy, w których skutecznie może pomóc medycyna i hipnoza. Posłuchajmy zatem kilku porad lekarza hipnoterapeuty.
 • Zdrowie i miłość (2)
  W tradycji europejskiej święty Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale także opiekuje się osobami, które zostały skrzywdzone przez złe emocje. Przy okazji „walentynek” warto się zastanowić nad tym, czy nasze uczucia nie krzywdzą kogoś bliskiego, kogoś, kto nie potrafi się obronić lub nie rozumie, jakiej presji podlega.
  ANDRZEJ KACZOROWSKI: - Skrzywdzić można uczucia każdego człowieka, niezależnie do wieku.
 • Hipnoza to dobra broń w walce z alergią
  Dr Andrzej Kaczorowski: Alergia, uczulenia i poważniejszy ich skutek - astma - to wskazówki, ze nasz organizm nie do końca potrafi pozytywnie reagować na świat zewnętrzny. Alergie pobudzane są i pogłębiane przez alergeny, czyli czynniki wywołujące uczulenie, uaktywniające w naszym ciele przeciwciała. One zaś z kolei - w postaci broni - prowokują kaszel, katar, łzawienie i wysypki. Alergenami są przede wszystkim pyłki, kurz, składniki jedzenia czy nawet zapachy.
 • Pomoc hipnozy w leczeniu chorób psychosomatycznych (1)
  Kilka słów o hipnozie. Hipnoza lecznicza jest formą bezpiecznej umowy między terapeutą a pacjentem. Terapeuta wprowadza pacjenta w kontrolowany sen. Pacjent odłącza się od rozpraszających go bodźców zewnętrznych i koncentruje na swoim wnętrzu -konfliktach, doznaniach, lękach, ale też możliwościach samopomocy. Słucha poleceń terapeuty, które pozwalają głębiej wejść w trans, utrzymać go przez odpowiednią ilość czasu i bezlękowo dojść do źródła schorzenia czy problemu. Potem pacjent zostaje powoli, jakby naturalnie, rozbudzony. Jest już jednak uzbrojony w siłę, wzmocnioną zdrowotnymi afirmacjami terapeuty. Na hipnozę podatni są właściwie wszyscy ludzie.
 • Pomoc hipnozy w leczeniu chorób psychosomatycznych (2)
  Przypadki chorobowe, w których hipnoza jest ogromnie pomocna. Sugestie lecznicze, nauka relaksacji i afirmacje zdrowotne ratują psychikę pacjentów przed wieloma schorzeniami. Wymienię tylko niektóre z nich..