Wszystkie artykuły
 • Profesjonalny Kurs Hipnozy i Hipnoterapii wg. metody Kaczorowskiego Imagoterapii

   

  PROFESJONALNY KURS

  HIPNOZY I HIPNOTERAPII

  WG METODY KACZOROWSKIEGO

  "IMAGOTERAPII"

   

  NAJBLIŻSZY KURS:

  22, 23, 24  CZERWCA 2018

   

  Dla lekarzy psychologów, pedagogów, terapeutów, ratowników i służb medycznych i osób zainteresowanych metodami i technikami hipnoterapii i imagoterapii.

   

   Prowadzony przez znanego w kraju i za granicą psychologa - hipnoterapeutę  dr Andrzeja Kaczorowskiego

   

  Wykładowcy:

  - dr Andrzej Kaczorowski psycholog-hipnoterapeuta

  - dr Aleksander Daniłow psychiatra-hipnoterapeuta

  - Anna Stanclik psycholog-jasnowidz

   

  Zajęcia odbywają się w Gabinecie hipnoterapii we  Wrocławiu, ul. Gostyńska 13

  **************

  KURS HIPNOZY, HIPNOTERAPII I AUTOHIPNOZY

  poszerzony o warsztaty

  PSYCHOANALIZY I IMAGOTERAPII

  prowadzony przez

   

  DR ANDRZEJA KACZOROWSKIEGO

              PSYCHOLOGA - HIPNOTERAPEUTĘ

   

  Skierowany do psychologów, pedagogów, lekarzy, ratowników medycznych terapeutów i fizjoterapeutów pracujących z pacjentami i podopiecznymi w zakresie psychoterapii, psychoanalizy, terapii indywidualnych i grupowych oraz przygotowujących się do pracy z podświadomością w zakresie wspomagania procesu leczenia i uzdrawiania psychiki, ciała i duszy. 

  Ponadto zapraszam również osoby pragnące świadomie zarządzać energetyką organizmu i skutecznie pracować z podświadomością w innych dziedzinach życia, jak również wszystkich zainteresowanych zmianą dotychczasowego programu życiowego, osobistego i zawodowego. 

  Jak również osoby, które chcą nauczyć się i poznać nowe techniki Autohipnozy Świadomej i Nieświadomej w pracy ze swoimi problemami psychicznymi zdrowotnymi i życiowymi.

   

  **************

  Celem kursu jest profesjonalne przygotowanie uczestników do posługiwania się technikami hipnotycznymi w samodzielnej pracy terapeutycznej z pacjentem, podopiecznym oraz klientem w zakresie tematów: 

  Fenomen Hipnozy jako zjawisko w terapii z pacjentami, 
  Hipnoterapia – zmiana programu podświadomości 
  Hipnoza i Autohipnoza w pracy z podświadomością i świadomością, 
  Psychoanaliza z autorską metodą Kaczorowskiego: „Imagoterapią” 

  Hipnoza i Hipnoterapia w zakresie wspomagania leczenia: 

  • Leczenie chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychoseksualnych nerwic, emocji, lęków depresji i bezsenności, moczenia nocne itp.

  • Uwalnianie z nałogów i uzależnień: alkoholu, tytoniu, narkotyków, hazardu.

  • Redukcja zaburzeń odżywiania, likwidacja nadwagi, otyłości, bulimii i anoreksji.

  • Wzmacnianie sił obronnych organizmu i systemu odpornościowego.

  • Wzmacnianie koncentracji, pamięci i procesu efektywnego uczenia również języków obcych oraz poczucia wartości i pewności siebie.

  • Doskonalenie umiejętności przemawiania.

  • Regresja wieku, reinkarnacyjna, oraz progresja wieku.

  Oraz praktyczne ćwiczenia i warsztaty ze słuchaczami kursu hipnozy i zastosowaniu hipnoterapii przy wyżej wymienionych problemach.

  Program tematyczny obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne

   

  ******************

  Zapraszam do zapoznania się z opinią wykładowców szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu hipnozy, hipnoterapii i autohipnozy:

  Dr Aleksander Daniłow – lekarz medycyny, psychiatra, seksuolog, z instytutu Medycznego w Charkowie. Psychoterapeuta z zakresu hipnozy klinicznej, medycznej, przewodniczący niezależnego Stowarzyszenia Psychoterapeutów na Ukrainie. 
  Jest popularnym hipnotyzerem i hipnoterapeutą nie tylko na Ukrainie, ale również w Europie. Teoretyk i praktyk. Jest twórcą autorskiej metody psychoterapii i psychoanalizy w hipnozie. Jego ogromna skarbnica wiedzy na temat psychiki człowieka, oraz problemów z tym związanych, pozwala mu docierać do najgłębszych pokładów nieświadomości, podświadomości i nadświadomości. 
  Jest zdania, że bez przeszłości nie można zmienić przyszłości. Do regresji i technik imagoterapi Kaczorowskiego podchodzi z uznaniem i szacunkiem. Choć jak sam przyznaje jego umysł świadomego akademika, trudno pojmuje reinkarnację wg filozofii Kaczorowskiego. W połączeniu wiedzy i umiejętności Daniowa i Kaczorowskiego powstały wyjątkowe i niepowtarzalne teorie i materiały szkoleniowe, dla lekarzy psychologów i terapeutów. To właśnie oni od wielu lat prowadzą wykłady i szkolenia podwyższające kwalifikacje tej grupy zawodowej. 

  Jest już znaczne grono znanych, przeszkolonych i z powodzeniem wykorzystujących zdobytą wiedzę z zakresu hipnozy i hipnoterapii, terapeutów nie tylko na terenie Polski, ale i za granicą. Andrzej nazywa Aleksandra swoim nauczycielem, chociaż są w jednym wieku. Obydwaj wyznają zasadę, że psychiki i duszy człowieka, nie można wyleczyć chemią. Na ludzkie myśli i właściwe postępowanie nie wymyślono jeszcze tabletki i raczej to się nie stanie. Na umysł i podświadomość można działać słowem i energią zmieniając jego program, myśli i postępowanie. Wiedza medyczna dr Aleksandra Daniłowa na pewno przyczyniła się do polepszenia pracy psychologicznej i dydaktycznej Andrzeja Kaczorowskiego. Choć z pewną rezerwą podchodzi do zagadnień teologicznych, to jednak wykorzystuje techniki psychologiczne i teologię w IMAGOTERAPII. Aleksander przed wielu laty powiedział do Andrzeja, (to co robisz, z reinkarnacją wchodząc w duszę człowieka jest imaginacją psychiczną). Na tej to właśnie opinii Kaczorowski oparł i opracował własną metodę imagoterapii. Polega ona na połączeniu doznań psychiki, emocji, uczuć i doznaniami duchowymi. Precyzyjna podróż na głębsze pokłady podświadomości, gdzie nie ma już czasu ani przestrzeni. Wspólne, wykłady, pokazy hipnozy zbiorowej i uzdrawiającej, Daniłowa i Kaczorowskiego na sesjach wyjazdowych w różnych krajach, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. 
  Wypełnione sale po brzegi stanowią ich żywioł. Im większe zgromadzenie, tym lepsze efekty uzdrawiające i bardziej fascynujące pokazy. To publiczność ocenia pokaz, poznaje hipnozę estradową, techniki terapeutyczne i jest często świadkiem uzdrowień. Dla hipnotyzera to nowy poligon doświadczalny. Duża zbiorowość wytwarza ogromne pokłady energii, które umiejętnie wykorzystane przez hipnotyzera - hipnoterapeutę owocują, doprowadzają do cudownych ozdrowień w innych okolicznościach bardzo trudnych, lub wręcz niemożliwych do osiągnięcia. Ten fenomen oddziaływania na podświadomość dociera do coraz większej grupy osób. Wiara czyni cuda, takiego zdania jest również dr A. Daniłow, 

  Podstawą hipnoterapii jest psychoanalityczne szkolenie. 
  W hipnozie są przekazywane nie tylko słowa, ale inne sygnały, które wyrażamy przez postawę ciała, a także przez nieświadome wewnętrzne nastawienie do przeniesienia.

  Zgodność terapeuty z samym sobą i ze swoimi wypowiedziami jest ważniejsza od umiejętności technicznych – mówi dr A. Daniłow:
  „Możecie być świetni technicznie, ale jeżeli nie będziecie pewni głosowo, w geście będziecie zdystansowani do pacjenta to wtedy żadna technika nie pomoże. Jeżeli hipnoza ma za zadanie pobudzić odpowiedni rozwój pacjenta to wszystkie zastosowane w terapii rozwiązania muszą być zgodne wewnętrznie. Dlatego najważniejszą sprawą  dla terapeuty jest postawa i etyka”. 
  Życzę sukcesów, Dr Aleksander Daniłow.

   

   

  ******************

  Dr Andrzej Kaczorowski - psycholog - doktor medycyny naturalnej i teologii. Jest absolwentem wielu znanych ośrodków uzdrawiania i leczenia w kraju i za granicą, gdzie również szkoli się w innych metodach hipnozy i autohipnozy. 

  Jest czołowym hipnoterapeutą, hipnotyzerem i hipnologiem w Polsce, który łączy hipnozę terapeutyczną z innymi technikami hipnozy w różnych dziedzinach życia tj. sporcie, edukacji, medycynie ludowej, kryminalistyce,  biznesie, polityce włącznie z pokazami estradowymi i seansami uzdrawiającymi. 


  Ukończył Moskiewską Szkołę Hipnozy oraz Pedagogiczny Uniwersytet w Moskwie ze stopniem doktora i kandydata psychologicznych nauk oraz w kształcił się w Instytucie Medycyny Naturalnej, Teologii i Psychologii. 
  Jest wykładowcą Studium Psychologii Psychotronicznej oraz Instytutu hipnozy Klinicznej w Moskwie. Prowadzi kursy i szkolenia dokształcające profesjonalnej hipnozy terapeutycznej, hipnoterapii i autohipnozy dla lekarzy, psychologów, pedagogów, terapeutów, ratowników medycznych i fizjoterapeutów w kraju i za granicą. 
  Współpracuje z żoną dr Zofią Górnicką-Kaczorowską, lekarzem medycyny ogólnej, homeopatą, irydologiem oraz innymi gabinetami lekarskimi i gabinetami medycyny naturalnej. Jego wiedza i nauka hipnozy u najlepszych nauczycieli za granicą, w kraju, a szczególnie w Rosji pozwalają mu osiągać sukcesy w hipnoterapii. 
  Wspólnie z psychologami i lekarzami prowadzi doświadczenia z  metodami i technikami dotychczas nieznanymi z pogranicza zjawisk paranormalnych, energoinformacyjnych, parapsychologicznych. W celach poznawczych i w celu przybliżenia ludziom fenomenu hipnozy demonstruje pokazy estradowe, na których demonstruje dotychczas nieznane techniki i tajniki hipnozy jak również zbiorowe seanse uzdrawiające, z przekazem energii, w których uczestniczą współpracujący z nim terapeuci i asystenci. 
  Dr Andrzej Kaczorowski przeprowadza wszystkie typy seansów hipnotycznych: afirmacyjne, regresyjne, reinkarnacyjne, prekognicyjne, zbiorowe i - z rzadka - estradowe. Swoje umiejętności prezentuje też w licznych programach telewizyjnych, filmach i w wywiadach prasowych. 
  Opracował autorską metodę „IMAGOTERAPII" indywidualnej i zbiorowej terapii hipnotycznej w połączeniu z technikami duchowymi, regresją reinkarnacyjną, podróżami astralnymi poza ciałem i w inne rzeczywistości, włącznie z progresją wieku - jasnowidzeniem w hipnozie. 
  Więcej informacji o dr Andrzeju Kaczorowskim można przeczytać w encyklopedii leksykonu „Who is Who" najpopularniejszych osobistości w Polsce. 
  Opinia na temat kursów i szkoleń z zakresu hipnozy, hipnoterapii i autohipnozy: 
  Zapraszam do lektury moich książek „Hipnoza i sen", „Reinkarnacja w hipnozie”, „Reinkarnacja w hipnoterapii”, „Reinkarnacja i hipnoza w terapii”, „Autohipnoza świadoma i nieświadoma” oraz dwóch książek o hipnozie terapeutycznej wydanych w języku rosyjskim dla studentów Instytutu Psychologii i Hipnozy klinicznej. A także  filmów edukacyjno-szkoleniowych pt. „Hypnosis, „Hipnoza, optymizm i zdrowie", „Hipnoza i inne stany świadomości”, „Hipnoza bliższe poznanie”, „Hipnoza w Piramidach”. W których zawarte zostały dokumenty z przebiegu seansów hipnotycznych oraz  w prosty sposób przedstawione seanse terapeutyczne, estradowe i szkoleniowe z zakresu hipnozy, hipnologii i hipnoterapii w połączeniu z innymi metodami terapeutycznymi. Polecam uczestnikom seansów hipnotycznych i pacjentom oraz osobom poddającym się medytacjom, wchodzącym na drogę rozwoju duchowego nagranie na kasecie i CD pt. „Autohipnoza" - synchronizacja półkul mózgowych, która jest pomocna w uzyskaniu stanu relaksacji i medytacji oraz czternaście nagrań autohipnozy dostosowanych do potrzeb nie tylko terapeutycznych. Zapraszam do lektury moich artykułów w miesięcznikach „Crystal" „Uzdrawiacz" oraz medycznych wydawnictwach na temat nie tylko terapii hipnozą ale także zjawisk paramedycznych oraz stanów odmiennej świadomości. 
  Zapraszam na kurs ( Andrzej Kaczorowski) 

   

  ******************

  Dr Tadeusz Niedźwiadek  – lekarz medycyny ogólnej – nauczyciel akademicki, oraz  konsultant medyczny trylogii     A. Kaczorowskiego o Reinkarnacji w hipnozie  

  Przez kilka lat asystował dr. Kaczorowskiemu, szczególnie przy problemach nałogów alkoholi i narkotyków. W gabinecie hipnozy w Poliklinice MSW we Wrocławiu ściśle uczestniczył w seansach osób po wypadkach, tragediach życiowych. Do dziś bierze czynny udział w seansach doświadczeń z inną rzeczywistością, gdzie pacjenci opowiadają o wpływie wizji istoto duchowych, bytów na ich życie. Te badania są przeprowadzane w obecności również psychologów. Będą one przedmiotem relacji – opisów w następnej książce o innej rzeczywistości, która jest w przygotowaniu.

  Dr Tadeusz Niedźwiadek, wieloletni, emerytowany dyrektor ośrodków medycznych, lekarz, praktyk i nauczyciel. Jest wykładowcą na kursach i szkoleniach oraz warsztatach autorstwa dr Andrzeja Kaczorowskiego dla zaawansowanych kadr psychologów, pedagogów, lekarzy i fizjoterapeutów i terapeutów. Jego dotychczasowa wiedza i doświadczenie wieloletniego lekarza ma istotne znaczenie w tego typu kursach. 
  Dr Tadeusz Niedźwiadek uważa, że:  
  Hipnoza daje niezwykłe możliwości, pozwala przecisnąć się do psychiki człowieka, daje możliwość spojrzenia w głąb siebie, poczucia tego, co tak naprawdę w nas siedzi, co nami kieruje, a przykre wydarzenie z przeszłości pozwala wymazać z naszej świadomości. Moje obserwacje pracy A. Kaczorowskiego i poznanie jego autorskiej metody imagoterapii pokazały, że stan uzyskany w hipnozie tą metodą jest połączeniem rozmaitych stanów emocjonalnych i duchowych. Terapia taka jest oparta na ścisłej współpracy hipnoterapeuty z pacjentem. 
  Opanowanie i stosowanie hipnozy wyklucza jakąkolwiek amatorszczyznę. Profesjonalizm jest elementem absolutnie koniecznym, nawet jeśli zamierza się wykorzystywanie hipnozy jedynie w celach prywatnych. Każdego, kto chce posiąść wiedzę z tej dziedziny, czeka przekazywanie kolejnych etapów nauki. A jednym podstawowych będzie opanowanie wiadomości z fizjologii i anatomii człowieka. Wiedza ta powinna dać informację o funkcjonowaniu układu nerwowego w powiązaniu z gruczołami wydzielającymi hormony czyli o neurohormonalnej regulacji organizmu. 
  Kolejnym etapem to zapoznanie się z podstawami psychologii oraz roli indukcji werbalnej 
  w hipnozie. 
  Ważną sprawą musi być umiejętność  słuchania podczas rozmowy z pacjentem (zebranie wywiadu i wysłuchanie problemu człowieka szukającego pomocy). Często trzeba usłyszeć to co pacjent chce powiedzieć, ale o tym nie mówi z różnych przyczyn. 
  Ważną rolę w hipnozie odgrywa sugestia czyli oddziaływanie na stan psychiczny.  Trzeba również poznać przeciwwskazania np. zaburzenia osobowości czy schizofrenia itp. 
  Przy każdej terapii trzeba korzystać z pomocy profesjonalnych specjalistów, którzy są odpowiednio przygotowani i przestrzegają kodeksu etycznego, który obowiązuje w psychoterapii. 
  Hipnoterapia, tak jak każda inna forma terapii jest skuteczna, jeśli terapeuta jest osobą kompetentną, i  pacjent ma do niego zaufanie, czuje się bezpiecznie, otwiera się, jest odprężony i zrównoważony, widzi  efekt pracy. Osiąga on cele, które zostały ustalone na początku terapii. 
  Osoby chcące zdobywać wiedzę z tej dziedziny powinny się poważnie zastanowić, czy potrafią spełnić te wymagania. Obowiązuje bowiem zasada: „Primum non nocere”. -  W pierwszym rzędzie nie szkodzić. 

  Życzę sukcesów, Dr Tadeusz Niedźwiadek

   

  ******************

  Jeśli chcesz poznać to co w hipnozie najistotniejsze, dowiedzieć się jak mocnym jest narzędziem terapeutycznym, poznać transową logikę, opanować strategię terapeutyczną pokonywania „oporu”, nauczyć się najskuteczniejszych technik indukcyjnych w pracy psychoterapeutycznej z pacjentami i podopiecznymi oraz  wchodzenia w odmienne stany świadomości i korzystania z nich dla poprawy jakości swojego życia… 

   

  Te warsztaty są dla Ciebie


  *********

  Program tematyczny obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne


  Hipnoza w terapii 
  •    Wpływ hipnozy na organizm człowieka 
  •    Hipnoterapia -alternatywna metoda leczenia 
  •    Hipnoterapia – zmiana programu podświadomości 
  •    Osobowość i kwalifikacje skutecznego hipnoterapeuty 
  •    Hipnoza w leczeniu chorób psychosomatycznych 
  •    Klasyfikacja pacjentów 
  •    Test podatności na hipnozę 
  •    Prawidłowo przeprowadzony wywiad 
  •    Hipnoza u osób trudnych 
  •    Przebieg sesji terapeutycznej 
  •    Psychoanaliza 


  Autorska metoda hipnozy dr Kaczorowskiego Imagoterapia 
  Uwolnienia psychosomatyczne podczas sesji 
  Autohipnoza - praca z własną podświadomością 
  Hipnoza w pytaniach i odpowiedziach:


  1. Na czym polega fenomen hipnozy 
  2. Historia hipnozy 
  3. Odmienne stany świadomości 
  4. Nasza podświadomość 
  5. Wpływ hipnozy na procesy w mózgu 
  6. Zrozumieć umysł 
  7.Trafne rozumienie stanu hipnotycznego 
  8. Fazy stanu hipnotycznego 
  9.Metody indukcji hipnotycznych 
  - werbalne i niewerbalne 
  - szybkich indukcji 
  10.Metody pogłębiania transu 
  11. Sugestie hipnotyczne i posthipnotyczne 
  12.Metody wyprowadzania 
  13.Praca z „oporem” 
  14.Stany sugerujące ostrożność w stosowaniu hipnozy 
  Zaawansowane metody hipnozy 
  •    Hipnoza regresyjna 
  •    Hipnoza reinkarnacyjna 
  •    Hipnoza progresywna 
  •    Hipnoza zbiorowa i estradowa

   

  Po zakończeniu kursu warsztatów Poziomu I i II kursanci otrzymują zaświadczenie - dyplom o uczestnictwie w kursie i zaliczeniu sesji indywidualnej z wynikiem pozytywnym, który upoważnia do wydania Certyfikatu Hipnoterapeuty wg. metody Kaczorowskiego "Imagoterapii" oraz Daniłowa "Psychoterapii psychoanalitycznej" po zaliczeniu III zjazdu (3 sesji)

   

  Każdy z uczestników Kursu Hipnozy i Hipnoterapii aby uzyskać certyfikat musi odbyć 3 sesje. Każda sesja składa się z 3 osobnych warsztatów/seminariów-zjazdów odbywających się w ustalone weekendy (od piątku do niedzieli)

   

  Informacje i zapisy

   

  Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii

  Wrocław, ul. Gostyńska 13

  Tel. 71/ 343 07 97 , kom. 601 99 70 17

  mail: kurs.hipnoza@gmail.com

   

  Zapraszamy do obejrzenia wywiadów oraz relacji z

  Profesjonalnego Kursu Hipnozy i Hipnoterapii:

  www.kaczorowski.info.pl

   

   

  ............................................................................................................................................................................................................

  ZAPRASZAM NA JEDNODNIOWY KURS
  IMAGOTERAPII - POZYTYWNEGO MYŚLENIA I DZIAŁANIA
  " IMAGO KACZOROWSKIEGO "
  p.t. " MYŚLI UZDRAWIAJĄ - MYŚLI ZABIJAJĄ "

  Jest to kurs, który daje klucz do podświadomości w celu uzyskania większych możliwości tkwiących w nieświadomości.

  Kurs prowadzą :
  dr Andrzej Kaczorowski
  mgr Jarosław Filipek


  Kurs odbywa się we Wrocławiu przy ul. Gostyńskiej 13

  Bliższe informacje u Organizatora Kursu - pani Izabeli Kaczorowskiej
  tel. 71/343 07 97 lub kom. 601 99 70 17

  ZAPRASZAMY

 • TRENING SAMOKONTROLI UMYSŁU

  Odbywa się pod koniec każdego miesiąca w soboty.

  Terminy spotkań ustala kierownik kursu Izabela Kaczorowska

  .

  informacje jak niżej.

  (kliknij aby powiększyć obrazek)

   

  Trening Samokontroli Umysłu

  DUMA” Kaczorowskiego

   

  Kurs Doskonalenia Umysłu Metodą Autohipnozy

  kluczem do twoich ukrytych możliwości.

  Jest to kurs dla wszystkich osób chcących uruchomić własny potencjał umysłowy i fizyczny oraz osiągnąć sukcesy życiowe i wykorzystać swoje ukryte możliwości i zdolności. Kurs pozwala:

  - Wyzbyć się zbędnych nawyków, stereotypów, uzależnień

  - Zwiększyć poczucie własnej wartości , pewności siebie, odwagi w działaniu i myśleniu, osiąganiu sukcesu życiowego, finansowego, zawodowego i

  - Nauczyć się właściwego zarządzania swoim czasem oraz planować udany dzień i uporządkować wszystkie sprawy.

  - Osiągać sukcesy w nauce, pracy zawodowej, poznawanie nowych osiągnięć w różnych dziedzinach życia.

  - Poznać nowe techniki medytacji, wizualizacji, kontemplacji, relaksu w autohipnozie oraz odmiennych stanów świadomości: alfa i theta.

  - Wydobyć ukryty potencjał umysłowy, intelektualny oraz zwiększyć swój iloraz inteligencji i poszerzyć możliwości intuicyjne i kreacyjne.

  - Zachować spokój ducha i jasność myślenia w każdej sytuacji oraz nauczyć się efektywnego rozwiązywania problemów, usprawnić zdolności językowe.

   

  Na kursie nauczysz się nowych technik autohipnozy,

  pracy z umysłem świadomym i nieświadomym,

  w tym z podświadomością i nadświadomością.

   

  Poznasz różnicę między stanem aktywności mózgu (świadomego myślenia), a podświadomości (abstrakcyjnego myślenia) oraz uruchomisz swój umysł na intuicję, telepatię i jasnowidzenie.

  Poznasz możliwości i ukryte zdolności twojego umysłu z wykorzystaniem bogactwa twojej podświadomości i potęgi umysłu w celach uzdrawiania i leczenia ciała, duszy i umysłu.

  Nauczysz się sam wprowadzać w stan autohipnozy w celu pracy ze swoją podświadomością , kontroli nad procesami fizjologicznymi, biochemicznymi i energetycznymi organizmu oraz uzdrowienia swoich:

  - dolegliwości, chorób psychosomatycznych, stresów, lęków, nerwic, nadpobudliwości, depresji, bezsenności, problemów emocjonalnych, bólów niewiadomego pochodzenia – nerwobólów oraz stanów po stresowych, po traumatycznych przeżyciach itp.

  - problemów z odżywianiem przy nadwadze, otyłości, bulimii i anoreksji włącznie z odkrywaniem przyczyn.

  - problemów z uzależnieniami alkoholu, papierosów, narkotyków, hazardu oraz różnego rodzaju manii i innych szkodliwych nałogów.

  - wzmocnienia pamięci, koncentracji i procesów efektywnego uczenia się (również języków obcych), zmniejszenia tremy przedegzaminacyjnej i przed publicznym wystąpieniem oraz umiejętności przemawiania w czasie wystąpień publicznych.

  - wyciszenie umysłu, ciała i duszy, obniżenie metabolizmu, normalizacja ciśnienia krwi, odprężenie fizyczne i umysłowe, usunięcie nadmiernego stresu oraz napięcia i usztywnienia ciała.

  - kodowania na sukces, pieniądze, majątek, zdrowie, dobre samopoczucie, zwycięstwo, także w dyscyplinach sportowych, biznesu, bogactwa, przedsiębiorczości i nie tylko.

  - wzmocnienie procesu leczenia i uzdrawiania w celu mobilizowania sił obronnych organizmu oraz systemu odpornościowego, silnej woli życia, chęci powrotu do zdrowia, poczucia wiary w siebie, wyzwolenia optymizmu, pozytywnego myślenia i działania.

  Kurs Samokontroli Umysłu „DUMA” Kaczorowskiego pomoże ci również nawiązać kontakt ze światem duchowym i zrozumieć swój program życiowy oraz poznać swoją przyszłość i cel życia.

  Nauka samodzielnego posługiwania się umysłem za pomocą technik dr Andrzeja Kaczorowskiego : Autohipnozy „DUMA” oraz „Imagoterapii” pozwoli ci realizować własne programy i cele życiowe oraz marzenia.

   

  Techniki dr Kaczorowskiego „DUMA” to wielki krok do przodu dla ludzi o otwartym umyśle. Jest to inwestycja w Twoją przyszłość, sukces, zdrowie, finanse, dobrobyt, naukę, dobre samopoczucie i zmianę dotychczasowego życia na lepsze i efektywniejsze.

  Metoda „DUMA” Kaczorowskiego to jest to czego potrzebuje nie tylko twoja logiczna świadomość, ale najbardziej twoja podświadomość, która jest nieodkrytą potęgą twojego umysłu.

   

  Zamknij oczy i zapytaj swoją podświadomość,

  a ona odpowie na „TAK”. To DUMA dla Ciebie.

   

  Trening Samokontroli

  I Doskonalenia Umysłu

  "DUMA" Kaczorowskiego

   

  Wywiad z dr Andrzejem Kaczorowskim

  przeprowadził

  red. Wiktor Stefański

   

  red. Proszę powiedzieć na czym polega Państwa kurs Treningu Umysłu “DUMA”?

   

  ad. Jest to kurs dla wszystkich osób chcących uruchomić własny potencjał umysłowy i fizyczny oraz osiągnąć sukcesy życiowe i wykorzystać swoje ukryte możliwości i zdolności.

  Kurs pozwala:

   
  -Wyzbyć się zbędnych nawyków, stereotypów, uzależnień

  - Zwiększyć poczucie własnej wartości , pewności siebie, odwagi w działaniu i myśleniu, osiąganiu sukcesu życiowego, finansowego, zawodowego i osobistego.

  - Nauczyć się właściwego zarządzania swoim czasem oraz planować udany dzień i uporządkować wszystkie swoje sprawy.

  - Osiągać sukcesy w nauce, pracy zawodowej, poznawanie nowych osiągnięć w różnych dziedzinach życia, nauki i wystąpień publicznych.

  - Poznać nowe techniki medytacji, wizualizacji, kontemplacji, relaksu w autohipnozie oraz odmiennych stanów świadomości: alfa i theta.

  - Wydobyć ukryty potencjał umysłowy, intelektualny oraz zwiększyć swój iloraz inteligencji i poszerzyć możliwości intuicyjne i kreacyjne.

  - Zachować spokój ducha i jasność myślenia w każdej sytuacji oraz nauczyć się efektywnego rozwiązywania problemów, usprawnić zdolności językowe.

  Na kursie można nauczyć się nowych technik pracy z umysłem świadomym i nieświadomym w tym w z podświadomością i nieświadomością.

   

  red. Wiem, że w Anglii , a szczególnie w Londynie, Panski kurs cieszy się dużym powodzeniem. Jakie osoby uczestniczą w Pańskich treningach?

   

  ad. Trening Samokontroli i Doskonalenia Umysłu metodą Autohipnozy “DUMA” opracowałem na bazie dotychczasowej mojej wiedzy psychologicznej I duchowej oraz praktycznego zastosowania hipnoterapii w połączeniu z moją autorską metodą “Imagoterapii”.

   

  Kurs – warsztaty DUMA rozpocząłem w Polsce od maja 2010 roku.

  I tutaj wspólnie z mgr Jarosławem Filipkiem prowadzimy cykliczne zajęcia we Wrocławiu. Współpraca z panem Jarkiem daje wyśmienite efekty szkoleniowe, ponieważ on prowadzi zajęcia relaksacji, wizualizacji z wyobraźnią pobudzając twórczą wyobraźnię uczestników kursu. A przy tym uczy jak można samemu wyobraźnią tworzyć nowe konstruktywne myślokształty I pozbyć się starych obrazów I nawyków.

  Planuję że, w najbliższym czasie mgr Jarosław Filipek będzie jako nauczyciel – instruktor prowadził zajęcia samodzielnie wg mojej autorskiej metody “DUMA” na terenie Polski.

  Oczywiście w przyszłości będziemy szkolić następnych nauczycieli.

  Tak. Rzeczywiście, w Londynie I innych miastach Anglii kurs “DUMA” cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych rodaków, którzy mają większe problemy adaptacji wśród innych narodowości na poziomie mentalnym I kulturowym.

  Jak wiemy, ażeby zaadoptować się w kulturze zachodniej należy zmienić naszą mentalność polską w której jesteśmy wychowani I byliśmy programowani przez nasze rodziny, szkoły I społeczeństwo.

  I ten problem dotyczy najczęściej naszych rodaków. Na Zachodzie trzeba być nie tylko dobrym, ale bardzo dobrym ażeby uzyskać dostateczny poziom społeczny, zawodowy I kulturowy.

  Młodzi ludzie w Anglii poszukują tego typu kursów I porad psychologicznych poto, ażeby pracować nad sobą I zmieniać się . W Anglii organizacją kursów I szkoleń “DUMA” zajmuje się red. Robert Gajdziński. A w szkoleniach asystuje podobnie jak w Polsce nauczyciel – instruktor bioenergoterapeuta Zbigniew Jeruzal.

  Tego typu kursy organizowałem również w Kanadzie -w Toronto, w Moskwie, Wilnie, Czechach I na Ukrainie. Z czasem będziemy rozwijać je w większym zakresie.

  Zauważam, że w kursach uczestniczą ludzie młodzi chcący zmienić swoją przyszłość na sukces , zdrowie, finanse, dobrobyt, naukę, dobre samopoczucie, a przy tym zmienić swoje życie na lepsze dokonując zmiany w sobie.

   

  red. Skąd powstał pomysł na tego typu kurs?

   

  ad. Pomysł na seminarium DUMA nosiłem w sobie przez kilka lat wcześniejszej praktyki zawodowej w zakresie hipnozy , hipnoterapii I autohipnozy.

  Jako psycholog - hipnoterapeuta udzielam porad wielu ludziom, z różnymi problemami,

  Moi klienci, pacjenci mają jeden główny problem, nie są zadowoleni ze swojego życia i mają kłopoty z odnoszeniem sukcesów osobistych, rodzinnych i zawodowych.

  Spotykam osoby z niskim poczuciem swojej wartości i pewności siebie, odwagi do działania, kreatywności, zadowolenia z życia, optymizmu, a szczególnie w młodym wieku około 30 lat, którzy nie wiedzą co mają robić w życiu.

  Przy tym wszystkim brak im sukcesu życiowego, zawodowego I osobistego. Najczęściej są to osoby z wykształceniem wyższym, a nawet po trzech fakultetach, z żadnym konkretnym zawodem I celem życiowym oraz zawodowym.

  Im więcej mają zawodów, są bardziej wykształceni, tym mniej przystosowani do życia i trudniej im odznaleźć się w życiu.

  A przy tym tracą poczucie swojej wartości i pewności siebie oraz zadowolenia, zatracając cel życia i wiarę w siebie.

   

  red. Czy w takim przypadku kurs "DUMA" jest pomocny?

   

  ad. Uważam, że człowiek postępowy, odważny, otwarty na siebie, a przede wszystkim pewny siebie potrafi zdobyć jedno najdalej dwa wykształcenia i niekoniecznie muszą to być wyższe uczelnie, na najwyższym poziomie.

  I wówczas poprzez poczucie swojej wartości i pewności wziąć się do pracy, takiej oczywiście, w jakiej mogą się odnaleźć zgodnie ze swoim kierunkiem wykształcenia , bo przecież wykształcenie i wiedza zdobyte na uczelni predysponuję młodego człowieka do rozwijania się w życiu zawodowym.

  Zauważam, że osoby nawet z wykształceniem zawodowym nie mają problemu z pracą I adaptacją zawodową. Często mówię do słuchaczy, “jeżeli odnajdziesz swój zawód I pokochasz swoją pracę to całe życie nie będziesz pracował, bo praca będzie dla ciebie przyjemnością a nawet hobby.”

   

  red. A czym się różni Pana metoda “DUMA” od innych technik.?

   

  ad. Poznając w międzyczasie różne metody doskonalenia umysłu zrozumiałem, dlaczego po ich ukończeniu nie wszyscy odnoszą sukcesy.

  Postanowiłem pomóc tym ludziom, uświadamiając im jak działa umysł i co powoduje ich problemy (jakie sytuacje, emocje) . Właśnie, dlaczego umysł człowieka na poziomie podświadomości wprowadza automatycznie blokady w postaci programu samorealizującego się., najczęściej sprzecznego z zapotrzebowaniem świadomego umysłu.

  Podświadomość kieruje się własnym programem z przeszłości, a nawet z poprzednich wcieleń i w ten sposób wprowadza blokady na nasze potrzeby życiowe tu i teraz.

  Dlatego pokazuję na zajęciach jak sobie z tym poradzić, aby doprowadzić do spokoju umysłu, wyciszenia i konstruktywnego działania Bo przecież świadomy umysł służy nam do myślenia, działania i utrzymania woli przetrwania, a przede wszystkim służy w tym wszystkim naszej nieświadomości, która ma swój wcześniej założony program realizacji planu życiowego tu i teraz. W takim stanie każdy pomysł na zmianę czy sukces ma duże szanse realizacji. Techniki DUMA mają za zadanie rozwinięcie swoich przemyśleń, doświadczeń i potrzeb.

  Jest wiele technik pracy z umysłem Swiadomym i Nieświadomym opracowanych na podobnych zasadach. Moja metoda „DUMA” została opracowana na praktycznych zastosowaniach codziennej pracy z pacjentem w każdym zakresie hipnoterapii indywidualnej:

   

  LECZENIE chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychoseksualnych, oziębłości, nerwic, lęków, stanów postresowych, depresji, tików, bezsenności, napięć emocjonalnych, zaparć, bruksizmu, astmy oskrzelowej, bólów niewiadomego pochodzenia oraz regulowanie ciśnienia tętniczego krwi.

  UWALNIANIE z nałogów alkoholu, tytoniu, narkotyków, pociągu do hazardu, komputeromanii, kleptomanii, seksomanii i innych - wraz z usuwaniem przyczyn.

  REDUKCJA zaburzeń odżywiania poprzez autohipnozę skierowaną na nadwagę, otyłość, bulimię i anoreksję - włącznie z usuwaniem przyczyn.


  WZMACNIANIE pamięci, koncentracji i procesu efektywnego uczenia się - doskonalenie umiejętności łatwego wypowiadania się, zmniejszanie tremy egzaminacyjnej, tremy przed zgromadzeniem, doskonalenie umiejętności przemawiania na wystąpieniach publicznych.
   

  WZMACNIANIE procesu leczenia i uzdrawiania w celu zmobilizowania sił obronnych organizmu, usuwanie bólu po przebytych chorobach, zabiegach, operacjach, wypadkach oraz bólu niewiadomego pochodzenia o podłożu nerwowym, psychicznym.

  PRZYPOMINANIE zapomnianych sytuacji i rzeczy w autohipnozie, traumatycznych przeżyć, wypadków, zdarzeń wywołanych przyczynami zewnętrznymi, zapomnianych wskutek amnezji, utraty przytomności itp.

  ZAPOMINANIE nieprzyjemnych przeżyć i sytuacji życiowych, trudnych zdarzeń, przykrych zawodów miłosnych, traumatycznych przeżyć itp.

  ZWIĘKSZANIE sprawności seksualnej, usuwanie przyczyn zahamowań seksualnych, oziębłości, stymulacja zaburzeń o podłożu nerwicowym, psychicznym.

  WZMACNIANIE systemu odpornościowego, silnej woli życia, chęci powrotu do zdrowia, poczucia wiary w siebie, wyzwolenie optymizmu i pozytywnego myślenia i działania.

  ANALGEZJA - znieczulenie bólów czasowych, trwałych w formie przytłumionego bólu, wywołanie niewrażliwości na ból w czasie zabiegów na organizmie.

  REGRESJA wieku, cofanie pamięcią w wstecz do dzieciństwa w celach terapeutycznych.

  REGRESJA - reinkarnacja w celach terapeutycznych i poznawczych; cofanie wstecz w inny wymiar.

  PROGRESJA wieku - wywoływanie przyszłości, tzw. jasnowidzenie w hipnozie.

  Zauważyłem w ostatnich czasach duże zapotrzebowanie na hipnoterapię indywidualną osób zestresowanych, depresyjnych, nieufnych, zamkniętych w sobie, z nałogami alkoholu, narkotyków, z myślami samobójczymi i destrukcyjnymi, zagubionych w obecnej transformacji ekonomiczno – politycznej, poszukujących rozwiązania swoich problemów zdrowotnych, psychologicznych, życiowych, zawodowych, społecznych, finansowych, rodzinnych i osobistych.

  Dlatego uważam, że każdy potencjalny pacjent już po pierwszym seansie indywidualnym ze mną może sam pracować nad swoim problemem używając nagrań autohipnozy oczywiście, po ukończeniu kursu „DUMA”.

   

  red. Wobec powyższego, na zakończenie proponuję podać gdzie osoby zainteresowane mogą zasięgnąć więcej informacji. A ja osobiście już dzisiaj zgłaszam swój udział w najbliższym treningu Samokontroli i Doskonalenia Umysłu „DUMA”.

   

  ad. Doskonale, Oczekuję, że opisze Pan osobiście przebieg kursu i swoje wrażenia .

  Zainteresowanym osobom polecam stronę www.kaczorowski.info.pl

  Facebook: www.facebook.com/kaczorowski.info

  tel. 601 99 17 70 i Gabinet – Wrocław: 71 343 07 97

   

  red. Dziękuję za tak obszerny i wyczerpujący wywiad.

  rozmowę przeprowadził red. Wiktor Stefański

  Warszawa 2.03.2012r. 

   

  Organizatorzy Kursu:

   

  Izabela Kaczorowska

  tel. (71) 343 07 97  mail: kurs.hipnoza@gmail.com

   

  Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii

  Wrocław, ul. Gostyńska 13

  Tel. 71/ 343 07 97 , kom. 601 99 70 17

  www.kaczorowski.info.pl